fotokopi, ozalit, digital baskı
Sn. Valimize ait sosyal ağlar
Twitter Facebook

Can AKSOY

 

 

Can AKSOY

Vali Yardımcısı

 

 

ÖZGEÇMİŞ

 

1983 yılında Ankara İli Altındağ İlçesi doğumlu olan Can AKSOY, aslen Kırşehir İli Mucur İlçesi Karacalı Köyü’ndendir. İlk ve orta öğrenimini Ankara Keçiören' de tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü' nde devam etmiş ve 2005 yılında mezun olmuştur.

 

Üniversite yıllarında isteğe bağlı olarak, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yerel Yönetim Araştırma ve Eğitim Merkezi’nde (YAYEM) (2002) ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü’nde (2003) stajlar yapmıştır.

 

2006 yılında Kırşehir Kaymakam adayı olarak başladığı Mülki İdare Amirliği meslek hayatında, Giresun İlinde Mülkiye Müfettişi Sayın Bahadır KARAKAYA refakatinde Teftiş Stajı, Ankara Polatlı’da Polatlı Kaymakamı Sayın Hüseyin EKER refakatinde Refakat Stajı, Kırşehir İli’nde Kırşehir Valisi Sayın Lütfullah BİLGİN refakatinde Vilayet Stajlarını tamamlamış, Çankırı İli Korgun İlçesi’nde vekil kaymakam olarak görev yapmıştır.

 

2007 yılında, bir yıl süre ile yabancı dil eğitimi ve mesleki eğitim programlarına katılmak amacıyla İngiltere’ye Leicester Üniversitesi’ne gönderilmiştir. Yurtdışı eğitimi sonrasında TODAİE’de 40. Dönem Kamu Diplomasisi kursunu tamamlamıştır.

 

Eğitim dönemi içerisinde hazırladığı “Yerel Yönetimlerin Çevre Sorunlarına İlişkin Görevlerinden Atık Yönetimi ve Stratejisi Bağlamında Türkiye ve İngiltere Karşılaştırması” adlı çalışmasını Kaymakamlık Tezi olarak T.C. İçişleri Bakanlığına sunmuştur.

 

Kaymakam Adaylığı eğitimi sürecinin sonunda İçişleri Bakanlığı 93. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile bitirmiştir.

 

2009-2011 yılları arasında Sivas İli Ulaş İlçesi Kaymakamı 2011-2013 yılları arasında Kars İli Arpaçay İlçesi Kaymakamı olarak görev yapan AKSOY, Ağustos 2013 tarihinden itibaren Yozgat Vali Yardımcısı olarak ilimizde görev yapmaktadır.

 

A.Ü. Adalet MYO’dan 2012 yılında mezun olan AKSOY, halen işletme yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

 

Kamu Yönetimi Reformu, Yeniden Yapılanma ve İdare Tarihi konularında çalışmalarını sürdürmekte olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

elektrik malzemeleri